Po co powstała ta galeria
 

Po co powstała ta galeria

Już w latach sześćdziesiątych, kulturoznawcy zapowiadali zmiany społeczne - jakie są dziś naszą codziennością. W "globalnej wiosce" komunikacja międzyludzka miała stać się kluczem do relacji międzyludzkich. Zapowiadana homogenizacja kulturowa i spłaszczenie wartości kulturowych stało się faktem. Obniżenie poziomu kultury , czarnowieszcze w latach sześćdziesiątych to nasza codzienność.
Patrząc jednak na otaczający świat bardziej pasuje stwierdzenie że mamy do czynienia nie z "globalną wioską" ale globalną "wiochą" - w jej pejoratywnym znaczeniu. Motłoch wciska się do mediów i rży - niczym pijany wiejski element na klepisku. Ten motłoch propagowany zarówno przez ogólnopolskie i ogólnoświatowe media a zarazem finansowany przez rządy - w tym Rząd Polski, jest hańbą naszych czasów.

Niniejsza galeria ma pokazać, że u nielicznych zachowało się człowieczeństwo - piękne klasyczne - wywodzące się ze źródeł kultury europejskiej.

Zapraszamy najlepszych twórców do zaprezentowania swoich prac, a widzów do oglądnięcia obrazów z innego świata, który odchodzi powoli w zapomnienie.


     
          

  Home   |  Artists    |  List    |  Chopin 2010    |  Sign In    |  Contact 

The artworks are given personally by the Authors.
Copyright of all artworks in this Gallery belong to the Authors of artworks.
Prace zostały zamieszczone osobiście przez Autorów i są ich własnością chronioną prawem.www.Art.zaprasza.eu
&
Fundacja  Promocji  Kultury

Copyright © 2009 - 2024